رایکا مارکت

سبد خرید شما خالی است.

بزن بریم
رایکا مارکت

علائم زگیل تناسلی | علت یا دلایل ابتلا به زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی | علت یا دلایل ابتلا به زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق روابط جنسی، دهانی، واژن و مقعد منتقل می شود. معمولاً از زمان انتقال ویروس تا ایجاد زگیل چندین هفته تا چندین ماه فاصله است. زگیل تناسلی همیشه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، زیرا ممکن است این زگیل ها بسیار کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره تر باشند. همچنین ممکن است زائده های ایجاد شده شبیه گل کلم، صاف یا کمی زبر و حساس به لمس باشند. این بافت ها ممکن است به شکل یک خوشه زگیل یا فقط یک زگیل تنها ظاهر شوند.

علائم زگیل تناسلی در مردان ممکن است در یکی از این نواحی ظاهر شود:

 

 1. آلت تناسلی
 2. اسکروتوم (کیسه بیضه)
 3. کشاله ران
 4. در داخل یا اطراف حنجره

 

زگیل تناسلی ویروس اچ پی وی HPV در مردان تصویر کوچک
تصویر زگیل تناسلی در مردان
مشاهده عکس واضح از زگیل تناسلی مردان و زنان

علائم زگیل تناسلی در زنان ممکن است در یکی از این نواحی ظاهر شود:

 

 1. داخل مهبل (واژن)
 2. مقعد
 3. خارج از مهبل (واژن)
 4. بر روی دهانه رحم

 

زگیل تناسلی ویروس اچ پی وی HPV در زنان تصویر کوچک
تصویر زگیل تناسلی در زنان
علاوه بر نواحی ذکر شده زگیل های تناسلی ممکن است بر روی لب ها، دهان، زبان یا گلوی فردی که تماس جنسی دهانی با فرد مبتلا به ویروس اچ پی وی (HPV) داشته، ظاهر شود. بعد از ابتلا به این ویروس علائمی به این شرح ظاهر می شوند :

 

 1. ترشحات واژن
 2. خارش
 3. خونریزی
 4. سوزش

 

این علائم ممکن است، قبل از بروز زگیل نیز وجود داشته باشند. اما اگر زگیل ها گسترش پیدا کرده یا بزرگ تر شوند، این وضعیت میتواند ناراحت کننده یا دردناک باشد.

 

 

 

علت یا دلایل ابتلا به زگیل تناسلی

علت یا دلایل ابتلا به زگیل تناسلی در اغلب موارد در اثر ویروس اچ پی ویHPV ایجاد می شود. 30 تا 40 نوع مختلف از ویروس HPV وجود دارد که تنها بر اندام تناسلی تاثیر می گذارد، اما فقط چند نوع آن باعث زگیل های تناسلی می شوند. ویروس HPV از طریق تماس پوست با پوست قابل انتقال است، به همین دلیل جزء بیماری های آمیزشی یا جنسی در نظر گرفته می شود.

این ویروس شیوع گسترده ای دارد، بر طبق اعلامیه منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اغلب افراد فعال از نظر جنسی در مراحلی از زندگی آن را دریافت می کنند. با این حال، ویروس همواره منجر به عوارضی مانند زگیل های تناسلی نمی شود. بلکه زگیل تناسلی معمولاً توسط نوع خاصی از ویروس HPV ایجاد می شود که از سایر ویروس های که باعث ایجاد زگیل در سایر نواحی بدن می شود، متفاوت است. به بیانی دیگر می توان گفت زگیل نمیتواند از دست کسی به اندام تناسلی گسترش یابد و یا بالعکس.

 

مدیر سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.